Jakie korzyści daje firmom sprawne zarządzanie dostępami i tożsamością

Bezpieczeństwo danych, przejrzysty system uprawnień i dostępów, walka ze szpiegostwem przemysłowym oraz oszczędność czasu i pieniędzy, związana z wydajniejszą organizacją pracy - to podstawowe korzyści, jakie daje profesjonalny i nowoczesny system zarządzania tożsamością (IdM).

Pobierz

...i dowiedz się więcej na temat zarządzania tożsamością i korzyści, jakie daje to rozwiązanie

O tym, jak tego rodzaju rozwiązania wyglądają w praktyce, kiedy szczególnie warto je stosować i jakich problemów pomagają uniknąć, opowiada Dariusz Kupiec z firmy Cloudware Polska, która projektuje i wdraża systemy IAM w oparciu o wysokiej klasy sprzęt IBM Power.

Zarządzanie tożsamością to rozwiązanie z pogranicza IT, HR i biznesu, które staje się szczególnie istotne w obliczu coraz częstszych ataków hakerskich na zasoby firmy. Jest też bardzo ważne w kontekście obostrzeń związanych m.in. z regulacją rynków finansowych czy ochroną danych osobowych (RODO, PSD2). Jest to wreszcie także usprawnienie i zabezpieczenie pracy zdalnej i współpracy między różnymi oddziałami organizacji, a zatem wspieranie firmy w wyzwaniach związanych np. z pandemią Covid-19.

Zobacz również

Podstawowe błędy w systemie IdM

Ustalając schemat ról w organizacji, można zdefiniować dowolne połączenia albo wykluczenia uprawnień tak, aby uniknąć sytuacji...