Narzędzia służące do zarządzania użytkownikami i dostępami

Eksperci Cloudware Polska budują u swoich klientów systemy IAM, wykorzystując innowacyjne rozwiązania IBM, takie jak Cloud Identity, Identity Governance and Intelligence (IGI), Secret Server oraz Access Manager. Warto podkreślić, że IBM zarządza ponad 250 milionami tożsamości na zlecenie ponad 1200 klientów z całego świata, co sprawia, że rozwiązania tej firmy są stale rozwijane m.in. na podstawie wielu rzeczywiście występujących potrzeb i problemów. Jakość tych produktów potwierdza fakt, że IBM trzeci rok z rzędu został liderem w dziedzinie rozwiązań do zarządzania tożsamością i dostępem w zestawieniu Gartner Magic Quadrant for Access Management 2019.

Pobierz

...i dowiedz się więcej na temat zarządzania tożsamością i korzyści, jakie daje to rozwiązanie

IBM Identity Governance and Intelligence to narzędzie klasy IGA, służące do zarządzania dostępami do poszczególnych zasobów, które pozwala również na zbieranie i analizę danych tożsamościowych użytkowników. Rozwiązanie IGI umożliwia organizacjom udzielanie i kontrolowanie dostępu użytkowników oraz dokumentowanie ich aktywności za pomocą funkcji do zarządzania cyklem życia, zgodnością i analizami.

– IGI dostarczamy do klientów jako kompletne rozwiązanie. Dlatego najpierw określamy, jakie parametry wydajnościowe musi spełniać fizyczne urządzenie, na którym uruchomiony zostanie system. Następnie dostarczamy odpowiedni serwer IBM Power i instalujemy określone oprogramowanie. To system zintegrowany z bazą danych IBM i ze sprzętem IBM, dzięki czemu nie ma obaw, czy poszczególne elementy będą ze sobą współdziałały. Naszym klientom oferujemy zawsze kompletne rozwiązanie wyskalowane do ich potrzeb, z odpowiednimi predykcjami np. na 2 lub 5 lat. Oczywiście zasoby z czasem można rozbudowywać – tłumaczy Dariusz Kupiec z firmy Cloudware Polska.

Rozwiązania tego rodzaju w znakomitej większości implementowane są na fizycznych serwerach, chociaż jest też możliwość osadzenia ich w chmurze. Klienci Cloudware Polska najczęściej decydują się jednak na wersję on-premise, ponieważ są to głównie duże firmy z własnymi zasobami informatycznymi i rozbudowanymi działami IT, którym zależy na prywatności systemu. – My rekomendujemy serwery IBM Power, bo ta klasa rozwiązań od lat się sprawdza, ich wydajność jednostkowa jest bardzo wysoka, więc wiele potencjalnych problemów wynikających z niezgodności komponentów w czasie implementacji po prostu automatycznie odpada – przyznaje ekspert. Serwery IBM po raz 10. z rzędu zostały uznane za najlepsze serwery klasy korporacyjnej i zapewniają największą, bo sięgającą 99,9996% dostępność (2,1 min nieplanowanego przestoju rocznie na serwer), z wszystkich platform dla systemu Linux innych niż rozwiązania mainframe. Procesor POWER9 w pełni wykorzystuje możliwości akceleratorów GPU i zapewnia 4 razy większą przepustowość niż procesor POWER8.

Zobacz również

Podstawowe błędy w systemie IdM

Ustalając schemat ról w organizacji, można zdefiniować dowolne połączenia albo wykluczenia uprawnień tak, aby uniknąć sytuacji...