Sztuczna inteligencja poszerza możliwości IdM

Coraz większe możliwości w obszarze IdM dają narzędzia wykorzystujące sztuczną inteligencję. Zwiększają one moce analityczne systemów, co pozwala jeszcze więcej przydatnych informacji generować na podstawie zebranych danych.

Pobierz

...i dowiedz się więcej na temat zarządzania tożsamością i korzyści, jakie daje to rozwiązanie

Jednym z przykładów wykorzystania tego rodzaju nowoczesnych narzędzi jest analiza raportów po kątem wyłapania groźnych sytuacji. – Wykorzystując do tego sztuczną inteligencję IBM czyli IBM Watson, można niemal online wykrywać różnego rodzaju anomalie, jak np. niestandardowo wysoka liczba wniosków o jakieś dostępy. Uczenie maszynowe sprawia, że im więcej danych, tym lepiej będzie pracował algorytm. Dla ludzi analiza ogromnych zbiorów informacji jest zbyt czasochłonna, a maszyny radzą sobie z tym coraz lepiej – opowiada Dariusz Kupiec.

Narzędzia wykorzystujące sztuczną inteligencję mogą też analizować, jak dane osoby używają swoich uprawnień i czy one wszystkie są im potrzebne. – Ale możliwych rozwiązań jest bardzo dużo i te aspekty z pewnością w najbliższym czasie będą się mocno rozwijały. A to pozwoli usprawnić pracę nadzorców systemów IdM – dodaje ekspert Cloudware Polska.

Eksperci firmy Cloudware Polska przygotowują audyty rozwiązań IdM, doradzają jak poprawnie je zaimplementować, a także projektują i wdrażają. Pomagają też firmom, które wprowadziły już system zarządzania tożsamością, ale chciałyby go zmodyfikować lub rozbudować.

Jeżeli zastanawiasz się, co na wprowadzeniu rozwiązań z obszaru IdM może zyskać Twoja firma, skontaktuj się z nami! Przygotujemy fachową analizę, zaprojektujemy i wdrożymy optymalne kosztowo rozwiązanie oraz odpowiemy na Twoje pytania!

Zobacz również

Podstawowe błędy w systemie IdM

Ustalając schemat ról w organizacji, można zdefiniować dowolne połączenia albo wykluczenia uprawnień tak, aby uniknąć sytuacji...